O nás

Preklad a tlmočenie som vyštudovala na Univerzite Komenského v Bratislave. V posledných dvoch ročníkoch na VŠ som mala pocit, že je toho na mňa málo 🙂 a rozhodla som sa pridať si k primárnemu štúdiu ďalšie. Zároveň s prekladom a tlmočením som začala študovať doplňujúce pedagogické štúdium, aby som sa v prípade vyučovania cudzích jazykov vedela oficiálne preukázať nie len praktickými znalosťami, ktoré som nadobudla počas rokov pri súkromnom doučovaní cudzích jazykov, no aj formálne – osvedčením o pedagogickej spôsobilosti. Už pred VŠ som bola presvedčená, že práve prekladanie a tlmočenie je to, čo chcem v živote robiť, pretože počas náplne práce sa človek stretáva okrem jazykov v ktorých som vždy vynikala, so širokým spektrom tém, nikdy sa tak celkom neprestane učiť a zdokonaľovať a vďaka tomu získa naozaj veľký rozhľad.

Práca prekladateľa a tlmočníka nie je jednoduchá. Častokrát je stresujúca a v období, kedy má prekladateľ neúrekom práce sa zvyknú dni zlievať a zriedka prekladateľ rozlišuje pracovné dni od víkendu. No aj napriek tomu je to práca krásna a pomáha spájať ľudí, ktorých delí jazyková bariéra. Pomáha prenášať informácie z jednej kultúry do druhej a každý prekladateľ svojimi preloženými textami, či už knižnými, návodmi na použitie, príbalovými letákmi alebo kúpnymi zmluvami formuje a mení svet ľudí vzdialených iba na niekoľko krokov alebo až stovky kilometrov. Každý prekladateľ sa svojou prácou zapisuje či už viac alebo menej do histórie ľudstva.

Prečo práve my

Prekladáme a tlmočíme z/do bulharského a anglického jazyka široké spektrum tém. Naše preklady a tlmočenie vykonávajú vyštudovaní odborníci. Okrem klasického prekladu textu poskytujeme našim zákazníkom aj preklady audiovizuálnych materiálov (reklám, dokumentov, filmov, seriálov), ktoré vyhotovujeme v podobe titulkov alebo prekladov pre dubing.

Na rozdiel od mnohých agentúr a iných prekladateľov Vám ponúkame možnosť doobjednania kontroly prekladu do cudzieho jazyka rodeným hovorcom, takže sa môžete vždy spoľahnúť na gramaticky a obsahovo správne preklady. Ak sa chcete informovať o našich službách alebo chcete zadať objednávku, stačí nás jednoducho kontaktovať.